Komunálne voľby 2014 na Slovensku

Zadajte kraj/okres/mesto/obec
alebo vyberte zo zoznamu.
Výsledky pre Prešov
Počet zapísaných voličov
Počet vydaných obálok
Počet platných hlasov za predsedu
Počet platných hlasov za poslancov
Volebná účasť
(Prešov)

Výsledky v kraji - Mesto Prešov - Komunálne voľby 2014

Prešov /výsledky/



Voľba primátora:

# Kandidát Strany Počet hlasov Percentuálne rozdelenie Status
1. Andrea Turčanová OKS, NOVA, MOST - HÍD, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, SDKÚ-DS, KDH 11 887 44,12 % Zvolený
2. Pavel Hagyari nezávislý 7 341 27,25 % Nezvolený
3. Alexander Ernst nezávislý 3 769 13,99 % Nezvolený
4. Rudolf Dupkala nezávislý 1 742 6,47 % Nezvolený
5. Martin Matejka nezávislý 1 483 5,50 % Nezvolený
6. Filip Antošovský nezávislý 424 1,57 % Nezvolený
7. Miroslav Berník KSS 167 0,62 % Nezvolený
8. Ondrej Chlebovec nezávislý 19 0,07 % Nezvolený


Voľba poslancov:

# Kandidát Strany Počet hlasov Status
1. Mikuláš Komanický SMER-SD 1 495 Zvolený
2. Štefánia Andraščíková nezávislý 1 434 Zvolený
3. Stanislav Kahanec SDKÚ-DS, MOST - HÍD, KDH 1 226 Zvolený
4. Katarína Ďurčanská nezávislý 1 206 Zvolený
5. Zuzana Bednárová SDKÚ-DS, MOST - HÍD, KDH 1 188 Zvolený
6. Vasiľ Janko SDKÚ-DS, MOST - HÍD, KDH 1 176 Zvolený
7. Martin Matejka nezávislý 1 161 Zvolený
8. Peter Krajňák SDKÚ-DS, MOST - HÍD, KDH 1 148 Zvolený
9. Martin Ďurišin SIEŤ 1 077 Zvolený
10. Štefan Hermanovský SDKÚ-DS, MOST - HÍD, KDH 1 070 Zvolený
11. Marcela Holingová SDKÚ-DS, MOST - HÍD, KDH 1 061 Zvolený
12. Ján Ahlers SIEŤ 1 054 Zvolený
13. Juraj Hudáč SMER-SD 1 048 Zvolený
14. Daniela Mrouahová nezávislý 1 001 Zvolený
15. Rudolf Dupkala nezávislý 980 Zvolený
16. Ľudovít Malaga SMER-SD 962 Zvolený
17. Miroslav Benko SMER-SD 936 Zvolený
18. Martin Lipka SMER-SD 929 Zvolený
19. Marta Kollárová nezávislý 876 Zvolený
20. Rastislav Mochnacký SDKÚ-DS, MOST - HÍD, KDH 814 Zvolený
21. Stanislav Ferenc SDKÚ-DS, MOST - HÍD, KDH 811 Zvolený
22. Richard Drutarovský NOVA 786 Zvolený
23. Peter Cvengroš SIEŤ 733 Zvolený
24. Janette Langová nezávislý 705 Zvolený
25. Zuzana Tkáčová SDKÚ-DS, MOST - HÍD, KDH 689 Zvolený
26. Štefan Kužma SDKÚ-DS, MOST - HÍD, KDH 623 Zvolený
27. Valéria Drobňáková SDKÚ-DS, MOST - HÍD, KDH 601 Zvolený
28. Štefan Szidor SDKÚ-DS, MOST - HÍD, KDH 578 Zvolený
29. Renáta Fedorčíková SDKÚ-DS, MOST - HÍD, KDH 567 Zvolený
30. Jaroslava Kutajová nezávislý 541 Zvolený
31. René Pucher nezávislý 540 Zvolený


Koalície:

# Názov koalície Počet zvolených kandidátov Percentuálne rozdelenie koalícií
1. KDH, MOST - HÍD, SDKÚ-DS 13 41,94 %
2. nezávislý 9 29,03 %
3. SMER-SD 5 16,13 %
4. SIEŤ 3 9,68 %
5. NOVA 1 3,23 %