Parlamentné voľby 2016 na Slovensku

Zadajte názov strany
alebo vyberte zo zoznamu.

SDKÚ - DS - Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana (SDKÚ-DS)

Vývoj výsledkov strany

# Rok Počet hlasov Percentuálny výsledok Počet kresiel v parlamente
1 2002 433 953 14,89 % 28
2 2006 422 815 18,10 % 31
3 2010 390 042 15,19 % 28
4 2012 155 744 5,99 % 11
5 2016 6 938 0,26 %

Zvolení poslanci v parlamentných voľbách 2016

Poslanci pre túto stranu nie sú k dispozícii pre rok 2016.

Kandidáti na poslancov v parlamentných voľbách 2016

# Meno Titul Vek Zamestnanie Obec trvalého pobytu
84 Adrián Kapustík 39 podnikateľ v realitách Badín
129 Alena Čermáková Ing. 52 dizajnérka Bratislava - Staré Mesto
93 Andrej Dobrocký Ing. 25 finančný poradca Malacky
22 Anton Bajzík Ing. 45 konateľ spoločnosti poľnohospodárskej prvovýroby Ilava
11 Anton Kupšo JUDr. 48 advokát Vysoká nad Kysucou
8 Barbora Oráčová PaedDr., PhD. 43 pedagogička Bratislava - Staré Mesto
132 Bohuš Lenčéš 44 živnostník Bratislava - Ružinov
126 Branislav Andreanský Mgr. 37 konzultant ľudských zdrojov Hlohovec
76 Branislav Bednárik 24 strojník Štefanová
88 Celestín Černák Mgr. 57 manažér Handlová
62 Dagmar Irena Burcelová 23 živnostníčka Bratislava - Ružinov
30 Dagmar Rajčanova Ing. 60 projektová manažérka pre životné prostredie Banská Bystrica
133 Daniel Sojčák 37 elektrikár Kamenica nad Cirochou
41 Daniel Vidovič MUDr. Mgr. MSc. 43 lekár Skalica
56 Dávid Holý Mgr. 29 právnik Bánovce nad Bebravou
125 Denisa Bednárová 45 súkromná podnikateľka Bratislava - Dúbravka
49 Dominika Vrbická 24 vodná záchranárka Bratislava - Rača
13 Dušan Ježík Mgr. 36 mediátor Trenčín
120 Dušan Krivjančin Ing. 43 technik Vranov nad Topľou
116 Dušan Ružička 56 elektroinštalatér Kopčany
81 Erika Kožáková 36 lekárka Bratislava - Staré Mesto
131 Eva Chrappová Mgr. 40 asistentka, koordinátorka Bratislava - Dúbravka
7 Filip Lackovič Mgr. 33 politológ Senica
114 Františka Mrázová 22 administratívna pracovníčka Popudinské Močidľany
48 Gabriela Emrichová PaedDr. 44 riaditeľka školy Sekule
107 Igor Čermák Ing. 52 gastronóm Bratislava - Staré Mesto
143 Igor Doka Ing. 33 stavebný inžinier Zohor
105 Igor Földes Ing. 54 obchodný manažér Bratislava - Vajnory
64 Ivana Hromádková Mgr. 44 špeciálna pedagogička Handlová
127 Ivan Benčík Ing. 78 dôchodca Bratislava - Ružinov
128 Jana Holíncová Ing. 48 obchodná asistentka Bytča
148 Jana Némethová Mgr. Art. 40 riaditeľka ZUŠ Bratislava - Vrakuňa
61 Jana Planková MUDr. 49 lekárka Senica
101 Jana Vaculová Mgr. 44 sociálna pracovníčka Jablonica
28 Ján Brozman Ing. 47 dozorca Vd ECAV, starosta Drienovská Nová Ves
124 Ján Dulla Ing. 67 dôchodca Piešťany
115 Janka Krošláková Ing. 54 učiteľka Bratislava - Dúbravka
60 Janka Žilová Mgr. 46 sociálna pracovníčka Banská Bystrica
23 Ján Keselý Mgr. Ing. 47 právnik Bratislava - Karlova Ves
35 Ján Kokorák Dr.Phil. 36 historik Matejovce nad Hornádom
18 Ján Odzgan Mgr. 38 psychológ Bratislava - Ružinov
6 Ján Spevár Bc. 48 manažér Handlová
136 Ján Tabaček Ing. 26 stavebný inžinier Veľké Rovné
139 Jozef Ďurovič 32 vodič z povolania Bratislava - Devínska Nová Ves
112 Jozef Lulák 51 živnostník Bytča
142 Jozef Molnár 57 živnostník Šamorín
25 Judita Vavreková Ing. 49 vládna auditorka Košice - Staré Mesto
90 Július Mráz Bc. 25 študent Popudinské Močidľany
15 Július Piliar 36 podnikateľ Háj
146 Juraj Hanulík 23 hudobný umelec Pezinok
103 Juraj Horan Ing. 51 ekonóm Bratislava - Dúbravka
4 Juraj Káčer Ing. 31 manažér Bratislava - Dúbravka
24 Juraj Štekláč MUDr., PhD. 45 lekár Bratislava - Dúbravka
31 Karol Gut MUDr. 52 lekár Levoča
9 Katarína Čižmárová Doc. RNDr., CSc. 59 vysokoškolská pedagogička, výskumná pracovníčka Banská Bystrica
94 Katarína Gärtnerová 37 obchodná zástupkyňa Bytča
102 Kvetoslava Sokolová 41 živnostníčka Bratislava - Staré Mesto
83 Ladislav Bartoš Ing. 66 ekonóm Bratislava - Karlova Ves
45 Ladislav Štibranyi doc. Ing., CSc. 70 vysokoškolský pedagóg Bratislava - Staré Mesto
97 Ladislav Voľný Mgr. 33 manažér Bratislava - Petržalka
55 Lukáš Dobrocký Bc. 29 PR špecialista Bratislava - Devínska Nová Ves
74 Lukáš Kamenistý Ing. 34 vedúci referátu Chropov
10 Lukáš Tisoň Mgr. 32 právnik Skalica
138 Marek Cabadaj 29 konateľ spoločnosti, podnikateľ Terchová
145 Marek Čorba Mgr. 32 živnostník Okrúhle
140 Marek Mikulík 22 predavač Hvozdnica
58 Marianna Vaculková 22 vedúca predajne mobilného operátora Gbely
79 Mário Borza Ing. 29 medzinárodný logistik Bratislava - Dúbravka
50 Marta Černá RNDr. 79 predsedníčka Fóra spotrebiteľov Bratislava - Staré Mesto
92 Marta Prívarová-Čujdíková 53 živnostník Petrovice
77 Martin Černý Mgr. 30 podnikateľ Bratislava - Jarovce
32 Martin Gácik PhDr. 41 živnostník Bytča
149 Martin Gajdoš Ing. arch. 37 architekt Bratislava - Staré Mesto
43 Martin Halás Ing. 43 ekonóm Bratislava - Podunajské Biskupice
141 Martin Kňazovický 30 poštový doručovateľ Bratislava - Devínska Nová Ves
86 Martin Kríž Mgr. 32 podnikateľ Humenné
57 Martin Šármány 29 podnikateľ Bratislava - Podunajské Biskupice
3 Martin Turčan Ing. 34 viceprimátor mesta Banská Bystrica Banská Bystrica
72 Matej Králik 24 živnostník Hvozdnica
5 Matej Žiliak Mgr. Bc. 30 podnikateľ Žilina
27 Matúš Molitóris Mgr. 29 manažér Banská Bystrica
123 Michaela Szuščíková 22 študentka Bratislava - Nové Mesto
110 Michal Duba Bc. 26 tréner Bratislava - Staré Mesto
33 Michal Jánošík Ing. 35 živnostník, ekonóm Holíč
46 Michal Mráz 34 grafik Žilina
122 Michal Piliar 25 živnostník Turčianske Teplice
65 Michal Polák 46 podnikateľ Bratislava - Devín
100 Michal Suchodolinský 23 študent vysokej školy Bratislava - Karlova Ves
106 Milan Kocian 51 riaditeľ Krakovany
2 Milan Roman Ing. 44 ekonóm Skalica
144 Milan Trstenský PaedDr. Mgr. 51 správca múzea Bratislava - Dúbravka
78 Miloš Skatulok Mgr. 48 štátny zamestnanec Bytča
111 Mirka Fiačanová 47 čašníčka Handlová
54 Miroslav Jobus Mgr. 41 odborný poradca Holíč
113 Miroslav Ovečka Ing. 70 dôchodca - ekonóm Bratislava - Dúbravka
12 Natália Novitzká Mgr. 40 živnostníčka Košice - Sever
69 Nikola Štrbáková 22 asistentka Budmerice
71 Oľga Dzurková MUDr. 48 lekárka Bratislava - Petržalka
73 Patrícia Forrová Bc. 43 ekonómka Bratislava - Petržalka
82 Patrícia Krchňavá Bc. 32 živnostníčka Skalica
53 Patrik Štofej Ing. 38 ekonóm Brekov
109 Paulína Gáborčíková Mgr. 27 asistentka Banská Bystrica
85 Pavel Chropovský Bc. 43 technický pracovník Bratislava - Dúbravka
99 Pavel Schwarz 33 prijímací technik Bratislava - Rača
135 Pavol Andrašík 27 manažér Bratislava - Dúbravka
75 Pavol Dobrota 25 manažér Bratislava - Dúbravka
1 Pavol Frešo Ing. Bc. 46 predseda VÚC Bratislava - Staré Mesto
134 Pavol Sukup 29 gastronóm Banská Bystrica
34 Peter Bača Mgr. 46 konzultant Nové Mesto nad Váhom
108 Peter Drgoň 46 automechanik Trakovice
119 Peter Hromník 31 pracovník v automobilovom priemysle Turčianske Teplice
20 Peter Húska Mgr. 37 politológ Bratislava - Karlova Ves
87 Peter Juhász 71 dôchodca Bratislava - Nové Mesto
67 Peter Mucha 42 robotník Tovarníky
66 Peter Novák Ing. 61 invalidný dôchodca Zvolen
17 Peter Ottinger MUDr. 63 odborný lekár Piešťany
63 Peter Trstenský Ing. 48 ekonóm Bratislava - Devínska Nová Ves
89 Peter Zubek 60 technik Bratislava - Ružinov
137 Radovan Čajági 35 správca majetku Bratislava - Dúbravka
40 Radovan Jonáš Bc. 36 sociálny pracovník pre rómske komunity Banská Bystrica
42 Rajmund Fiala 53 živnostník Košice - Staré Mesto
44 Rastislav Jusko 22 operátor výroby, študent Kapušany
150 Renáta Papšová MUDr. 44 lekárka, psychiatrička Bratislava - Nové Mesto
52 Richard Čermák Mgr. 35 živnostník Rovensko
130 Richard Nagy 21 prijímací technik Svätý Jur
98 Róbert Lenč 45 živnostník Vištuk
19 Roman Hrnčirík Ing. 47 riaditeľ akciovej spoločnosti Holíč
96 Rudolf Machovčák JUDr. 46 právnik Staškov
95 Rudolf Oravec Mgr. 69 kultúrny pracovník Bratislava - Staré Mesto
121 Silvia Gorásová Bc. 22 študentka Bratislava - Vajnory
21 Slavomír Frešo 38 IT špecialista Bratislava - Staré Mesto
104 Štefan Dvorčák Ing. 56 technik Nižná Slaná
26 Štefan Maceják PhDr., PhD. 35 vedúci odboru školstva Žiar nad Hronom
147 Tibor Klema RNDr. 52 učiteľ Košice - Staré Mesto
16 Tibor Maťaš RNDr. 51 pedagóg Banská Bystrica
117 Tichomír Ivan 32 špecialista starostlivosti o zákazníkov Stupava
36 Tomáš Cmero PhDr. 36 konateľ spoločnosti Trnava
70 Tomáš Husár 25 aktivista Bratislava - Dúbravka
14 Valerián Potičný MUDr., MPH 52 lekár Bratislava - Staré Mesto
68 Vanda Demčáková Bc. 33 učiteľka Bratislava - Karlova Ves
118 Viera Haruštiaková Mgr. 39 sociálna pracovníčka Bratislava - Karlova Ves
38 Vladimír Daniš PaedDr. 40 dozorca Zd ECAV Bratislava - Staré Mesto
59 Vladimír Hronský Ing. 40 enológ Bratislava - Nové Mesto
91 Vladimír Kocúr Ing. 46 konzultant Brodské
37 Vojtech Menyhárt 47 starosta Pavlovce
47 Zdeněk Kamhal 43 pracovník SBS Ružomberok
39 Zuzana Barciová 47 diplomovaná operačná sestra Bratislava - Petržalka
51 Zuzana Lukáčová MUDr. 47 kožná lekárka Chorvátsky Grob
29 Zuzana Maršalová Boriková 38 živnostníčka Ludanice
80 Zuzana Maxianová Tobiašová Mgr. 53 predavačka Pezinok

Vývoj preferencií politickej strany podľa prieskumov