Parlamentné voľby 2020 na Slovensku

Zadajte názov strany
alebo vyberte zo zoznamu.

Vývoj výsledkov strany

# Rok Počet hlasov Percentuálny výsledok Počet kresiel v parlamente
1 1990 470 984 13,94 % 22
2 1992 244 527 7,93 % 15
3 1994 155 359 5,40 % 9
4 1998 304 839 9,07 % 14
5 2002 95 633 3,32 %
6 2006 270 230 11,73 % 20
7 2010 128 490 5,07 % 9
8 2012 116 420 4,55 %
9 2016 225 386 8,64 % 15
10 2020 91 171 3,16 %

Zvolení poslanci v parlamentných voľbách 2020

Poslanci pre túto stranu nie sú k dispozícii pre rok 2020.

Kandidáti na poslancov v parlamentných voľbách 2020

# Meno Titul Vek Zamestnanie Obec trvalého pobytu
25 Alena Zvarová Bašistová doc. PhDr., PhD. 43 vysokoškolská učiteľka Košice
92 Andrea Jankovičová Ing. 49 riaditeľka Beluša
131 Andrea Žideková MUDr. 47 lekárka - gynekologička - pôrodníčka Liptovský Mikuláš
1 Andrej Danko JUDr. 45 poslanec NR SR Miloslavov
150 Anton Danko Ing. 61 primátor mesta Poprad Poprad
4 Anton Hrnko PhDr., CSc. 65 historik Stupava
122 Anton Lamanec Ing. 60 podnikateľ Raslavice
58 Anton Štefko 63 starosta obce Lutiše
69 Boris Mihálik Ing. 57 vedúci lesnej správy Hriňová
60 Branislav Borsuk Ing. 47 riaditeľ štátneho podniku Nitra
66 Branislav Hrbček 47 starosta obce Lúčky Lúčky
147 Branislav Ondruška Mgr. 35 psychológ Handlová
28 Cyril Leško PhDr. 68 analytik Župčany
32 Dagmar Kramplová Mgr. 61 ekonómka Bratislava
51 Dávid Demečko PaedDr., PhD. 38 prednosta okresného úradu Spišská Nová Ves
128 Denisa Krásna Mgr. 44 štátna zamestnankyňa Bratislava
105 Dominik Veselovský Bc. 25 študent práva Horné Pršany
59 Dušan Bosák Ing. 48 podnikateľ Žiar nad Hronom
124 Dušan Brezovský 54 dôchodca Gbely
53 Dušan Galbavý PaedDr. PhDr., PhD. 40 vedúci odboru školstva Párnica
52 Dušan Kišfaluši Ing. 35 manažér Zvolen
118 Dušan Macho PhDr. 58 starosta obce Práznovce
8 Dušan Tittel Ing. 53 poslanec NR SR Bratislava
78 Eduard Hartmann 54 športový manažér Trenčín
31 Emil Divéky 44 riaditeľ Diviaky nad Nitricou
22 Erik Gemzický Ing., PhD. 37 starosta obce Ľubeľa
20 Erik Zbiňovský 51 SZČO Prešov
12 Eva Antošová Ing. 55 poslankyňa NR SR Nitra
88 Eva Harsághy Ing. 48 ekonómka Malý Šariš
40 Eva Milučká Ing. 32 ekonómka Martin
65 Eva Petrášková MUDr. 60 lekárka Banská Štiavnica
3 Eva Smolíková Mgr. 56 poslankyňa NR SR Dolný Ohaj
108 František Pitoňák JUDr. 50 advokát Levoča
5 Gabriela Matečná Ing. 55 ministerka Bratislava
72 Igor Baboľ Ing. 61 riaditeľ Technických služieb mesta Hnúšťa Hnúšťa
107 Igor Daško 48 stavebný technik, starosta Kameničany
95 Igor Lacko Ing. 41 starosta obce Málinec Málinec
49 Igor Vavro JUDr. 58 prednosta okresného úradu Prievidza
125 Ingrid Jedličková Mgr. 49 živnostníčka Podzámčok
86 Ingrid Meňky PhDr. 51 námestník Nitra
39 Ingrid Poliaková PhDr. 53 prednostka okresného úradu Brezno
116 Ingrid Vrkočová JUDr. 52 štátna zamestnankyňa Brezová pod Bradlom
64 Ivan Bubela Ing. 54 technický manažér Považská Bystrica
123 Jana Beňáková Tulisová Ing., PhD. 35 asistentka Bytča
110 Jana Ďurčeková Mgr. 53 starostka obce Malé Vozokany Malé Vozokany
99 Ján Harant Ing., MBA 58 riaditeľ úradu Považská Bystrica
26 Ján Hoľko RSDr., CSc. 65 generálny tajomník služobného úradu Bratislava
71 Ján Holodňák Ing. 56 živnostník Svidník
63 Ján Jakubianský Mgr. 47 riaditeľ ÚPSVaR Stará Ľubovňa Jakubany
89 Janka Bagiová Bc. 47 špeciálna pedagogička Ružomberok
135 Ján Kalafus 52 SZČO Nálepkovo
21 Ján Krišanda Mgr. 55 športový manažér Majerovce
138 Ján Mihálik Ing. 31 IT špecialista Bratislava
106 Ján Pivovarník Ing. Mgr., PhD. 53 vysokoškolský pedagóg Hanušovce nad Topľou
126 Ján Rohár Bc. 23 študent vysokej školy Senec
114 Jaromír Kudláček Mgr. 32 generálny štátny radca MV SR Liptovský Hrádok
70 Jaroslava Bernátová MUDr. 43 lekárka, kardiologička Nové Zámky
33 Jaroslav Barcaj Ing. 54 ekonóm Senica
93 Jaroslav Božik 67 starosta obce Jacovce
55 Jaroslav Olejar Mgr. 51 manažér Giraltovce
2 Jaroslav Paška Ing. arch. 65 poslanec NR SR Bratislava
35 Jaroslav Regec Ing. 56 lesný inžinier Snina
85 Jozef Galbavý 47 SZČO Dolná Strehová
144 Jozef Hloška 45 technik - energetik Martin nad Žitavou
61 Jozef Žabka 55 starosta obce Kotrčiná Lúčka
30 Július Buchta Ing. 46 primátor mesta Revúca Revúca
57 Juraj Kližan Ing. 38 starosta obce Skačany
82 Juraj Kološta Mgr. 39 pedagogický zamestnanec Nová Baňa
15 Juraj Soboňa Ing. 58 poslanec NR SR Solčany
103 Juraj Strempek Ing. 38 vedúci oddelenia ekonomiky a rozpočtu Bratislava
9 Karol Farkašovský PhD. 64 poslanec NR SR Bratislava
90 Ladislav Černák JUDr. 54 vedúci odboru OÚ Maňa
142 Ladislav Lukáč 46 záchranár, vodič RZP, RLP Revúca
141 Ľubica Strážayová Bc. 47 odborná radkyňa Viničné
120 Ľubomír Grišlo Ing. 48 riaditeľ RO SPF Zamarovce
102 Ľubomír Pidaný Ing. 56 súkromný podnikateľ Vranov nad Topľou
77 Ľuboš Bernát 45 IT technik Šarišské Michaľany
73 Ľudovít Hajduk prof. PhDr. Mgr., PhD. 49 riaditeľ, prorektor Bratislava
27 Lukáš Machala JUDr. 45 štátny radca Bratislava
36 Lukáš Parízek Mgr. 33 štátny tajomník Bratislava
14 Magdaléna Kuciaňová JUDr. 63 poslankyňa NR SR Moravany nad Váhom
115 Marek Chovan JUDr., PhD. 29 vedúci úradu Láb
121 Marek Vyhnička 43 riaditeľ spoločnosti Banská Bystrica
130 Mária Gáborová PhDr. 53 riaditeľka Prešov
91 Maroš Borza Ing. 47 štátny zamestnanec Pezinok
37 Maroš Pavlovič Mgr. 27 právnik Topoľčany
83 Martina Demjanová Ing. 36 zamestnankyňa ÚPSVaR Stropkov Stropkov
18 Martina Lubyová JUDr., Mgr., PhD. 52 ministerka školstva, vedy, výskumu a športu Bratislava
129 Martina Stachová 30 účtovníčka Bratislava
47 Martin Bátovský Mgr. 49 vedúci oddelenia školstva MsÚ Levice
97 Martin Čornej Ing. 27 finančný analytik Michalovce
149 Martin Hudec PhDr. Mgr. 46 riaditeľ nemocnice Martin
76 Martin Mikuš 45 štátny zamestnanec Bánovce nad Bebravou
143 Martin Ostrovský Mgr. 32 ortopedický technik Horné Orešany
139 Michal Kanca Ing. 25 finančný analytik Michalovce
34 Michal Lavrík PhDr. 45 prednosta okresného úradu v sídle kraja Dolný Kubín
101 Michal Magnes 42 podnikateľ Trebišov
80 Michal Mihálik MBA 33 manažér Červeník
44 Milan Garaj Ing., PhD. 40 starosta obce Obyce
84 Milan Husár 60 starosta obce Nižné Nemecké
56 Milan Králik 54 starosta obce Kysucký Lieskovec
111 Milan Lapšanský Ing. 47 generálny štátny radca Nitra
94 Milan Mlynár Ing. 45 starosta obce Gočovo
113 Milan Rýzek 59 technik Prietrž
117 Milan Tropp Ing. 31 podnikateľ Stará Lesná
137 Miroslav Barna Ing. 40 administratívny pracovník Prešov
68 Miroslav Brincko Mgr. 58 inšpektor BOZP Levoča
62 Miroslav Kolenčík Ing. 31 stavebný inžinier Oravská Lesná
140 Miroslav Libič Mgr. 46 pedagóg Bánovce nad Bebravou
148 Miroslav Sedláček Mgr. 47 hasič Kostolné Kračany
109 Monika Gergeľová Mgr. 39 etička Čaňa
75 Patrik Františka Ing. 46 riaditeľ hotela Batizovce
48 Pavel Gavalec Ing. 41 prednosta okresného úradu Poltár
29 Pavol Bečarik Ing. 60 primátor mesta Spišská Nová Ves
46 Pavol Goriščák Mgr. 37 právnik Bardejov
104 Peter Bendík PhDr. Mgr. 37 starosta obce Vlková Vlková
100 Peter Ďurček JUDr. 46 štátny tajomník Bratislava
19 Peter Gajdoš Ing. 60 minister obrany Bratislava
17 Peter Pamula 49 poslanec NR SR Dobšiná
112 Peter Šagát Mgr. 56 prezident odborového zväzu hasičov Topoľčany
43 Peter Šaško MUDr. 46 lekár Tvrdošín
98 Peter Štepianský Mgr. 41 starosta Hostie
74 Peter Zelený MUDr., MPH 41 lekár Spišská Nová Ves
96 Peter Zorvan Ing., PhD. 59 štátny zamestnanec Banská Štiavnica
13 Radovan Baláž Ing. 37 poslanec NR SR Banská Bystrica
50 Rafael Rafaj Mgr. 60 publicista, mediálny analytik Bratislava
54 Rastislav Šepták Ing. 52 technik Trenčianske Teplice
134 Róbert Švec 39 SZČO Skačany
10 Rudolf Urbanovič Ing. 59 štátny tajomník Liptovský Mikuláš
132 Samuel Sovík Ing. 35 projektový manažér Šaľa
42 Slávka Kramárová PaedDr. 62 pedagogička Sereď
146 Slavomír Hanuska PaedDr. 45 riaditeľ bilingválneho gymnázia Zvolenská Slatina
38 Slavomír Kupka Bc. 41 špecialista prevádzky Čadca
67 Stanislav Haramia Ing. 55 poľnohospodársky inžinier, projektant Malacky
11 Stanislav Kmec 54 poslanec NR SR Snežnica
127 Štefan Baniar Mgr. 56 živnostník Čaka
6 Štefan Zelník MUDr., PhD. 65 poslanec NR SR Žilina
145 Sylvia Kmotorková 50 výkonná manažérka Krušovce
7 Tibor Bernaťák JUDr. 45 poslanec NR SR Bratislava
16 Tibor Jančula 50 poslanec NR SR Bernolákovo
23 Tibor Mikuš Ing., PhD. 67 energetik Suchá nad Parnou
133 Tomáš Boroš Ing. 38 výkonný riaditeľ Plavé Vozokany
119 Veronika Mlynárová Mgr. 39 riaditeľka ÚPSVaR Poprad Poprad
87 Viera Nemcová 58 starostka obce Henckovce
81 Vladimíra Bartovičová Mgr. 43 vedúca oddelenia správy majetku Šurany
136 Vladimír Turan Ing. 68 dôchodca Moravany nad Váhom
79 Zdena Fidriková JUDr. 49 compliance manažér Turčianske Teplice
24 Zdenko Čambal PhDr. 57 primátor mesta Holíč Holíč
41 Zdenko Kozák 55 riaditeľ spoločnosti Martin
45 Zuzana Škopcová Dipl. Ing. 32 riaditeľka kancelárie predsedu SNS Stupava

Vývoj preferencií politickej strany podľa prieskumov