Parlamentné voľby 2020 na Slovensku

Zadajte názov strany
alebo vyberte zo zoznamu.

Vývoj výsledkov strany

# Rok Počet hlasov Percentuálny výsledok Počet kresiel v parlamente
1 2002 387 100 13,46 % 25
2 2006 671 185 29,14 % 50
3 2010 880 111 34,79 % 62
4 2012 1 134 280 44,41 % 83
5 2016 737 481 28,28 % 49
6 2020 527 172 18,29 % 38

Zvolení poslanci v parlamentných voľbách 2020

Meno
Anton Stredák
Boris Susko
Denisa Saková
Dušan Galis
Dušan Jarjabek
Dušan Muňko
Erik Tomáš
Jana Vaľová
Ján Blcháč
Ján Ferenčák
Ján Podmanický
Ján Richter
Jaroslav Baška
Jozef Habánik
Jozef Valocký
Juraj Blanár
Ladislav Kamenický
Ľubica Laššáková
Ľubomír Petrák
Ľubomír Vážny
Ľuboš Blaha
Marián Kéry
Marián Saloň
Maroš Kondrót
Martin Nemky
Matúš Šutaj Eštok
Peter Kmec
Peter Pellegrini
Peter Šuca
Peter Žiga
Richard Raši
Richard Takáč
Robert Fico
Róbert Puci
Stanislav Kubánek
Viliam Zahorčák
Vladimír Baláž
Vladimír Faič

Kandidáti na poslancov v parlamentných voľbách 2020

# Meno Titul Vek Zamestnanie Obec trvalého pobytu
97 Adam Nociar JUDr., MPH 33 riaditeľ odboru verejného obstarávania Bratislava
127 Alexander Daško Mgr. 50 riaditeľ SZUŠ - LAVUTA Banská Bystrica
66 Andrea Žiaková Ing. 48 prednostka okresného úradu Lutila
142 Anna Líšková Mgr. 46 vedúca majetkovoprávneho odboru OÚ Žiar nad Hronom
25 Anton Stredák PaedDr. 56 štátny tajomník Nitra
39 Augustín Hambálek Ing. 62 poslanec NR SR Trnava
69 Boleslav Lešo MVDr., PhD. 53 prednosta okresného úradu Baškovce
20 Boris Susko JUDr., PhD. 49 štátny tajomník Ivanka pri Dunaji
146 Božena Reingraberová 55 účtovníčka Dunajská Lužná
86 Branislav Hámorník Ing. 55 prednosta okresného úradu Lučenec
43 Branislav Ondruš Mgr. 46 štátny tajomník Bratislava
99 Dana Šťastná Ing. 51 prednostka okresného úradu Ilava Dubnica nad Váhom
114 Daniel Karas Mgr. 45 SZČO Banská Bystrica
100 Dáša Ďurianová Bc., DBA 57 finančná riaditeľka Kozárovce
3 Denisa Saková Ing., PhD. 43 ministerka vnútra SR Bratislava
82 Dušan Dvoran 66 starosta obce Vysoká pri Morave
29 Dušan Galis 70 poslanec NR SR Bratislava
30 Dušan Jarjabek doc. Mgr. art. 66 poslanec NR SR Bratislava
24 Dušan Muňko Ing. 75 poslanec NR SR Bratislava
140 Dušan Šebok JUDr. 49 starosta Kráľová pri Senci
119 Eduard Hulík Ing. JUDr. 58 advokát Bratislava
150 Erik Kaliňák Mgr. 28 kreatívny manažér Bratislava
9 Erik Tomáš Mgr. 44 poslanec NR SR Bratislava
85 Ervín Weiss Mgr., PhD. 33 vysokoškolský pedagóg Podhorany
124 Evamária Veselská Mgr. 26 štátna zamestnankyňa Holíč
78 František Mrázik Ing. 59 SZČO Žihárec
61 František Petro Ing. 58 starosta Ploské
92 Helena Bohátová Ing., PhD. 59 riaditeľka ÚPSVaR Nové Zámky
91 Henrich Gašparík MUDr., PhD. 54 riaditeľ NsP Rudník
79 Igor Melicher Mgr. 26 štátny radca Poltár
71 Igor Válek Ing. 41 riaditeľ ÚPSVaR Trnava
123 Ivana Antošová Mgr. 51 manažérka Bratislava
75 Iveta Hanulíková Ing. 55 riaditeľka inštitútu vzdelávania Bratislava
103 Iveta Krajčovičová Mgr. 54 vedúca zamestnankyňa Báhoň
33 Jana Vaľová PhDr. 54 poslankyňa NR SR Humenné
94 Ján Baňas Ing. 52 prednosta okresného úradu Lipany
38 Ján Blcháč Ing., PhD. 60 primátor mesta Liptovský Mikuláš
28 Ján Ferenčák PhDr. Mgr., MBA 45 primátor mesta Kežmarok Kežmarok
83 Ján Horváth Ing. 65 starosta Chtelnica
81 Ján Jakubov Ing. 62 projektový manažér Košice
144 Janka Krahulíková Mgr. 58 riaditeľka ÚPSVaR Topoľčany
41 Ján Kvorka 65 poslanec NR SR Blatnica
88 Ján Mažgút Mgr. 38 hovorca strany SMER - SD Bratislava
15 Ján Podmanický JUDr. PhDr., PhD. 42 poslanec NR SR Stará Bystrica
12 Ján Richter JUDr. 63 minister Nitra
48 Ján Senko PhDr. 61 poslanec NR SR, starosta Očová
8 Jaroslav Baška Ing. 44 poslanec NR SR Dohňany
60 Jaroslav Demian Ing. 57 štátny zamestnanec Brezno
58 Jozef Cech PaedDr. 38 starosta Skalité
115 Jozef Guliga Mgr. 37 vedúci kancelárie primátora Bardejov
22 Jozef Habánik doc. Ing., PhD. 43 rektor Trenčín
105 Jozef Hollan Bc. 57 vedúci vnútornej správy OcÚ Lednické Rovne Lednické Rovne
46 Jozef Ježík MUDr. 52 lekár Zvolen
113 Jozef Magát Ing. 51 starosta obce Sľažany
137 Jozef Mokoš 53 starosta Nemčice
51 Jozef Smatana Ing. 57 prednosta okresného úradu Považská Bystrica
77 Jozef Stopka JUDr. Ing., PhD. 52 prednosta okresného úradu Handlová
36 Jozef Valocký MUDr. 63 poslanec NR SR Galanta
133 Jozef Žilík Ing. 60 riaditeľ Poltár
98 Júlia Gálová Mgr. 65 administratívna pracovníčka Galanta
5 Juraj Blanár Ing. 53 poslanec NR SR Žilina
118 Kamil Blaho 63 starosta obce Voznica
130 Kamil Vaňa 62 správca priemyselného parku Trnava
64 Katarína Roth Neveďalová Mgr. 37 poradkyňa podpredsedu vlády SR Bratislava
52 Kvetoslava Hejbalová PhDr. 64 stredoškolská učiteľka Nové Mesto nad Váhom
57 Ladislav Andreánsky MUDr. 56 lekár Liptovský Hrádok
7 Ladislav Kamenický Ing. 49 minister financií SR Bratislava
135 Lília Lohnická Ing. 55 stavebná inžinierka Bratislava
13 Ľubica Laššáková PhDr. 59 ministerka kultúry SR Banská Bystrica
138 Ľubomír Haško 47 SZČO Veľký Krtíš
19 Ľubomír Petrák Ing., CSc. 58 poslanec NR SR Hurbanova Ves
21 Ľubomír Vážny Ing. 62 poslanec NR SR Banská Bystrica
11 Ľuboš Blaha Mgr. PhDr., PhD. 40 vysokoškolský učiteľ Bratislava
102 Ľuboš Martinák Ing. 61 poslanec NR SR Medzilaborce
132 Marek Illéš Ing. 45 generálny riaditeľ Nitra
50 Marek Mitterpák Ing., PhD. 45 poslanec NR SR Košice
106 Marek Oremus Ing. 56 primátor mesta Šurany Šurany
45 Mária Janíková PhDr., MBA 49 poslankyňa NR SR, riaditeľka Centra sociálnych služieb Partizánske
35 Marián Kéry Mgr. 42 poslanec NR SR Zlaté Moravce
134 Marián Ličko Ing. 67 dôchodca Slovenské Pravno
18 Marián Saloň Ing., PhD. 42 štátny tajomník Stará Ľubovňa
121 Marián Siekela RNDr. 59 prednosta okresného úradu Veľký Krtíš Krupina
129 Marian Slaminka JUDr. 34 právnik Bratislava
55 Marián Valentovič Ing. 36 generálny riaditeľ ÚPSVaR Trebatice
131 Mário Zajac Ing. 48 manažér Dubnica nad Váhom
31 Maroš Kondrót Ing. 59 poslanec NR SR Bratislava
93 Martina Jarošová Gašparová Mgr. 36 koordinátorka regionálneho centra sociálnej ekonomiky Levice
56 Martin Karaš Ing. 35 riaditeľ kultúrnej inštitúcie Kamienka
117 Martin Kostelničák PhDr., PhD. 36 marketingový manažér Bratislava
145 Martin Madlo Mgr. 39 SZČO Piešťany
14 Martin Nemky Ing., MBA 39 poslanec NR SR Nitra
74 Martin Petruško JUDr. 46 právnik Košice
139 Matúš Mních JUDr. 57 starosta Zázrivá
10 Matúš Šutaj Eštok Mgr. 33 vedúci Úradu vlády SR Bratislava
53 Michal Bagačka Mgr. 56 štátny tajomník Hnúšťa
62 Michal Kapuš Ing. 39 prednosta okresného úradu Bánovce nad Bebravou
87 Michal Lukša Mgr., MBA 57 asistent poslanca Snina
84 Michal Moško Mgr. 46 krajský riaditeľ VŠZP Trenčín
59 Mikuláš Krajkovič Mgr., MBA 51 poslanec NR SR Vápeník
141 Milan Galaba Mgr. 56 štátny zamestnanec Zlaté Moravce
126 Milan Halúz Bc. 53 obchodný manažér Levice
68 Milan Mojš Ing. 63 poslanec NR SR Likavka
72 Miroslav Čellár Mgr. Bc. 36 podpredseda Úradu priemyselného vlastníctva SR Banská Bystrica
109 Miroslav Gabara PhDr. 41 riaditeľ ÚPSVaR Námestovo Tvrdošín
95 Miroslav Kovalčík Ing. 57 prednosta okresného úradu Turčianske Teplice
128 Miroslav Štefček Ing. 57 predseda poľnohospodárskeho družstva Štiavnička
104 Norbert Rudický Mgr. 46 vedúci odboru ÚPSVaR Veľký Meder
54 Oľga Nachtmannová Mgr., PhD. 56 štátna tajomníčka Bratislava
63 Pavol Čorba PhDr. 38 generálny štátny radca Žilina
125 Pavol Dragula Mgr. 37 riaditeľ odboru služieb zamestnanosti Turčianky
44 Pavol Goga PaedDr. 56 poslanec NR SR Topoľčany
112 Peter Burčo Ing. 32 starosta obce Bátovce
111 Peter Flamík Bc. 46 starosta obce Prietržka
80 Peter Gaži Ing. 54 lesný inžinier Spišská Belá
70 Peter Kalivoda Mgr. 42 riaditeľ Plavecký Štvrtok
16 Peter Kmec JUDr. 53 diplomat Senec
143 Peter Morong RNDr. 49 riaditeľ lesného závodu Brezno
47 Peter Náhlik PhDr. 38 poslanec NR SR Trnava
73 Peter Obrimčák MUDr. 59 riaditeľ nemocnice Poprad
1 Peter Pellegrini Ing. 44 predseda vlády SR Banská Bystrica
27 Peter Šuca PaedDr. 51 poslanec NR SR Nová Lesná
89 Peter Švider JUDr. PhDr. 34 právnik Košice
6 Peter Žiga Ing., PhD. 47 minister hospodárstva SR Košice
148 Petronela Vižďáková Ing. 56 prednostka okresného úradu Šaľa Trnovec nad Váhom
136 Radko Gavliak Ing. 42 riaditeľ ÚPSVaR Prievidza
101 Radovan Lehocký Mgr. 44 hlavný inšpektor práce Dolná Krupá
107 Rastislav Kudla JUDr. 41 právnik Trenčín
90 Rastislav Strečanský PhDr. Bc. 35 prednosta okresného úradu Hlohovec
110 Richard Bittner Mgr. 32 štátny zamestnanec Piešťany
67 Richard Eliáš JUDr. 33 vedúci majetkovoprávneho odboru OÚ Prešov
4 Richard Raši MUDr., PhD., MPH. 48 podpredseda vlády SR Košice
34 Richard Takáč Ing. 37 obchodný riaditeľ Prievidza
2 Robert Fico doc. JUDr., CSc. 55 poslanec NR SR Bratislava
26 Róbert Puci Ing. 46 poslanec NR SR Trebišov
147 Roman Malatinec Mgr. art. 38 podpredseda BBSK Korytárky
120 Roman Urbáník PaedDr. 56 starosta obce Močenok
149 Samuel Janec MUDr., MPH. 67 lekár Bratislava
37 Stanislav Kubánek Ing. 68 poslanec NR SR Prešov
96 Štefan Daňo RSDr. JUDr. 72 advokát Košice
108 Štefan Hreha Ing. 61 riaditeľ sociálnej poisťovne Vranov nad Topľou Vranov nad Topľou
17 Viliam Zahorčák 60 primátor mesta Michalovce Michalovce
32 Vladimír Baláž MUDr., PhD. 61 lekár Banská Bystrica
116 Vladimír Božek Ing. 61 riaditeľ ÚPSVaR Martin Kláštor pod Znievom
23 Vladimír Faič 71 poslanec NR SR Prašice
40 Vladimír Jánošík Ing. 54 primátor mesta Lipany Lipany
76 Vladimír Kocourek Ing. 56 prednosta okresného úradu Senica
122 Vladimír Macašek Ing. 61 administratívny pracovník Kysucké Nové Mesto
49 Vojtech Ferencz doc. Ing., PhD. 49 štátny tajomník Bohdanovce
42 Zdenko Svoboda Mgr., MBA 37 ekonomicko-technický námestník Nitra
65 Zuzana Matejičková Bc. 23 študentka Komárno

Vývoj preferencií politickej strany podľa prieskumov