Parlamentné voľby 2016 na Slovensku

Zadajte názov strany
alebo vyberte zo zoznamu.

Vývoj výsledkov strany

# Rok Počet hlasov Percentuálny výsledok Počet kresiel v parlamente
1 2002 387 100 13,46 % 25
2 2006 671 185 29,14 % 50
3 2010 880 111 34,79 % 62
4 2012 1 134 280 44,41 % 83
5 2016 737 481 28,28 % 49

Zvolení poslanci v parlamentných voľbách 2016

Meno
Branislav Ondruš
Denisa Saková
Dušan Bublavý
Dušan Čaplovič
Dušan Galis
Dušan Jarjabek
Dušan Muňko
Erik Tomáš
Igor Choma
Igor Federič
Jana Laššáková
Jana Vaľová
Ján Počiatek
Ján Podmanický
Ján Richter
Ján Senko
Jaroslav Baška
Jozef Burian
Jozef Valocký
Juraj Blanár
Ladislav Kamenický
Ľubomír Jahnátek
Ľubomír Petrák
Ľubomír Vážny
Ľubomír Želiezka
Ľuboš Blaha
Marek Maďarič
Marián Saloň
Maroš Kondrót
Martin Glváč
Miroslav Číž
Miroslav Lajčák
Monika Jankovská
Pavol Pavlis
Peter Chudík
Peter Kažimír
Peter Pellegrini
Peter Žiga
Richard Raši
Robert Fico
Robert Kaliňák
Róbert Madej
Róbert Puci
Stanislav Kubánek
Tibor Glenda
Viktor Stromček
Vladimír Faič
Vladimír Matejička
Vojtech Ferencz

Kandidáti na poslancov v parlamentných voľbách 2016

# Meno Titul Vek Zamestnanie Obec trvalého pobytu
147 Alexander Daško Mgr. 46 riaditeľ Banská Bystrica
128 Andrea Žiaková Ing. 44 prednostka okresného úradu Žiar nad Hronom
82 Andrej Kolesík Mgr. 33 poslanec NR SR Bratislava - Ružinov
100 Antonín Cicoň Ing. 51 lesný inžinier Smolník
59 Augustín Hambálek Ing. 58 poslanec NR SR Trnava
79 Bibiána Riapošová Mgr. 51 poslankyňa NR SR Bratislava - Petržalka
56 Boris Susko JUDr., PhD. 45 poslanec NR SR Ivanka pri Dunaji
122 Branislav Hámorník Ing. 51 prednosta okresného úradu Lučenec
48 Branislav Ondruš Mgr. 42 štátny tajomník Bratislava - Devínska Nová Ves
70 Darina Gabániová MUDr., PhD. 60 poslankyňa NR SR Čataj
29 Denisa Saková Ing., PhD. 39 vedúca služobného úradu Bratislava - Ružinov
45 Dušan Bublavý Mgr. 51 poslanec NR SR Častkovce
21 Dušan Čaplovič doc. PhDr., DrSc. 69 poslanec NR SR Bratislava - Staré Mesto
30 Dušan Galis Mgr. 66 poslanec NR SR Bratislava - Nové Mesto
36 Dušan Jarjabek doc. Mgr. Art. 63 poslanec NR SR Bratislava - Staré Mesto
34 Dušan Muňko Ing. 71 poslanec NR SR Bratislava - Staré Mesto
132 Dušan Petrík Ing. 60 manažér, energetik Žilina
51 Emil Ďurovčík Ing. 58 podpredseda Košického samosprávneho kraja Sliepkovce
84 Emília Müllerová MUDr. 61 poslankyňa NR SR Kremnica
25 Erik Tomáš Mgr. 40 riaditeľ Bratislava - Karlova Ves
87 Eva Hufková PhDr. 59 poslankyňa NR SR Horná Štubňa
115 František Mrázik Ing. 55 živnostník Žihárec
97 František Petro Ing. 54 poslanec NR SR Ploské
123 Helena Bohátová Ing., PhD. 55 prednostka okresného úradu Nové Zámky
28 Igor Choma Ing. 52 poslanec NR SR, primátor Žilina
27 Igor Federič Ing. 53 vedúci úradu vlády SR Bratislava - Ružinov
116 Igor Nicák RNDr. 52 prednosta okresného úradu Piešťany
73 Ivan Varga Ing. 62 poslanec NR SR Hlohovec
117 Iveta Hanulíková Ing. 51 ekonómka Bratislava - Karlova Ves
14 Jana Laššáková JUDr. 63 podpredsedníčka NR SR Vlkanová
146 Jana Malinková Ing. 33 poradkyňa predsedu NR SR Topoľčany
44 Jana Vaľová PhDr. 50 poslankyňa NR SR, primátorka Humenné
101 Ján Babič Ing. 60 poslanec NR SR Rožňava
148 Ján Elzer 64 starosta Kamenica nad Hronom
118 Ján Hrubý Mgr. 28 zástupca generálneho riaditeľa Trnava
144 Janka Krahulíková Mgr. 54 riaditeľka ÚPSVaR Topoľčany
53 Ján Kvorka 61 manažér Blatnica
9 Ján Počiatek Ing. 45 minister Bratislava - Staré Mesto
22 Ján Podmanický JUDr. PhDr., PhD. 38 poslanec NR SR, starosta Stará Bystrica
113 Ján Račák Mgr. 58 riaditeľ Brezno
10 Ján Richter JUDr. 59 minister Nitra
43 Ján Senko PhDr. 57 poslanec NR SR Očová
106 Ján Zvonár prof. MUDr., CSc. 64 lekár Bratislava - Rača
13 Jaroslav Baška Ing. 40 poslanec NR SR Dohňany
78 Jaroslav Demian Ing. 53 poslanec NR SR Brezno
103 Jozef Andrejčák Mgr. 35 starosta Košice - Dargovských hrdinov
50 Jozef Buček Mgr. 55 štátny tajomník Košice - Západ
49 Jozef Burian Ing. 54 štátny tajomník Košice - Sever
66 Jozef Ježík MUDr. 48 poslanec NR SR Zvolen
37 Jozef Valocký MUDr. 59 poslanec NR SR Galanta
141 Jozef Žilík Ing. 56 riaditeľ, manažér Poltár
149 Júlia Gálová Mgr. 61 prednostka okresného úradu Galanta
134 Július Laššan Ing. 51 starosta Mokrá Lúka
11 Juraj Blanár Ing. 49 poslanec NR SR, predseda ŽSK Žilina
81 Juraj Gedra Mgr. 30 právnik Kežmarok
119 Juraj Gerlici Mgr. 37 riaditeľ Úradu TSK Trenčín
125 Katarína Jankacká Ing., PhD. 35 riaditeľka ÚPSVaR Považská Bystrica
131 Kvetoslava Hejbalová PhDr. 60 viceprimátorka Nové Mesto nad Váhom
69 Ladislav Andreánsky MUDr. 52 poslanec NR SR Liptovský Hrádok
138 Ladislav Bódi Ing. 64 zástupca primátora Detva
33 Ladislav Kamenický Ing. 45 poslanec NR SR Bratislava - Ružinov
80 Lea Grečková Mgr. 55 poslankyňa NR SR Spišská Nová Ves
120 Ľubomír Bláha PaedDr. 64 prednosta okresného úradu Dolný Kubín
130 Ľubomír Haško 43 živnostník Veľký Krtíš
16 Ľubomír Jahnátek prof. Ing., CSc. 61 minister Nitrianske Hrnčiarovce
133 Ľubomír Komara Bc. 44 informatik Levoča
39 Ľubomír Petrák Ing., CSc. 54 poslanec NR SR, starosta Hurbanova Ves
15 Ľubomír Vážny Ing. 58 podpredseda vlády SR Banská Bystrica
41 Ľubomír Želiezka 65 poslanec NR SR Bánovce nad Bebravou
38 Ľuboš Blaha PhDr., PhD. 36 poslanec NR SR Bratislava - Staré Mesto
71 Ľuboš Martinák Ing. 57 poslanec NR SR Medzilaborce
89 Magda Košútová Ing. 60 poslankyňa NR SR Trenčín
140 Marek Illéš Ing. 41 prednosta okresného úradu Nitra
5 Marek Maďarič Mgr. 49 minister Ivanka pri Dunaji
74 Marek Mitterpák Ing. 41 vedúci odboru Košického samosprávneho kraja Košice - Západ
54 Mária Janíková PhDr. 45 poslankyňa NR SR Partizánske
62 Marián Kéry Mgr. 38 poslanec NR SR Červený Hrádok
96 Marián Kovačócy Ing. 57 poslanec NR SR Trnava
126 Marián Múdry 59 podnikateľ Bytča
31 Marián Saloň Ing. 38 štátny tajomník Stará Ľubovňa
139 Marián Siekela RNDr. 55 riaditeľ Krupina
77 Marián Záhumenský Ing. 52 poslanec NR SR Dvory nad Žitavou
35 Maroš Kondrót Ing. 55 poslanec NR SR Bratislava - Ružinov
145 Marta Gubrická PaedDr. 57 prednostka okresného úradu Trnava
143 Martina Gašparová Mgr. 32 asistentka poslanca NR SR Levice
12 Martin Glváč JUDr. 48 minister Bratislava - Nové Mesto
129 Martin Lidaj Ing. 38 zástupca primátora Senica
150 Martin Lukačovič JUDr. 39 právnik Prievidza
67 Martin Nemky Ing., MBA 35 zástupca primátora Nitra
137 Matúš Šutaj - Eštok Mgr. 29 riaditeľ Budkovce
58 Michal Bagačka Mgr. 52 poslanec NR SR, primátor Hnúšťa
102 Michal Lukša Mgr. 53 poslanec NR SR Snina
63 Mikuláš Krajkovič Mgr. 47 poslanec NR SR Vápeník
136 Milan Berec Ing. 56 starosta Trenčianska Teplá
85 Milan Géci Mgr. 63 poslanec NR SR Košice - Juh
92 Milan Halúz Mgr. 49 poslanec NR SR Levice
68 Milan Mojš Ing. 59 poslanec NR SR Likavka
64 Milan Panáček Ing. 38 poslanec NR SR Dohňany
99 Miroslav Čellár Mgr. 32 poradca podpredsedu NR SR Banská Bystrica
26 Miroslav Číž JUDr. 62 podpredseda NR SR Štiavnické Bane
7 Miroslav Lajčák JUDr. 52 podpredseda vlády SR a minister Bratislava - Staré Mesto
46 Monika Jankovská JUDr. 45 štátna tajomníčka Trenčín
61 Oľga Nachtmannová Mgr., PhD. 52 poslankyňa NR SR Bratislava - Petržalka
98 Otto Brixi JUDr. Ing. 30 poslanec NR SR Košice - Staré Mesto
52 Pavol Goga PaedDr. 52 poslanec NR SR Topoľčany
32 Pavol Pavlis Ing. 55 poslanec NR SR Pezinok
17 Peter Chudík MUDr. 55 predseda Prešovského samosprávneho kraja Záborské
75 Peter Fitz Mgr. 40 poslanec NR SR Šenkvice
108 Peter Gaži Ing. 50 poslanec NR SR Spišská Belá
83 Peter Kalivoda Mgr. 38 ekonomický riaditeľ Plavecký Štvrtok
4 Peter Kažimír Ing. 47 podpredseda vlády SR a minister Bratislava - Staré Mesto
88 Peter Marušinec Ing. 34 primátor Nová Dubnica
60 Peter Náhlik PhDr. 34 poslanec NR SR Trnava
112 Peter Obrimčák MUDr. 55 lekár Stropkov
3 Peter Pellegrini Ing. 40 predseda NR SR Banská Bystrica
127 Peter Sokol Ing. 56 prednosta okresného úradu Stará Ľubovňa
55 Peter Šuca PaedDr. 47 poslanec NR SR Nová Lesná
6 Peter Žiga Ing., PhD. 43 minister Košice - Staré Mesto
110 Radko Gavliak Ing. 38 riaditeľ Prievidza
95 Rastislav Čepák Bc. 40 poslanec NR SR, starosta Košecké Podhradie
57 Rastislav Chovanec Ing., PhD. 36 štátny tajomník Bratislava - Nové Mesto
8 Richard Raši MUDr., PhD. MPH 44 poslanec NR SR, primátor Košice - Barca
1 Robert Fico doc. JUDr., CSc. 51 predseda vlády SR Bratislava - Karlova Ves
2 Robert Kaliňák JUDr. 44 podpredseda vlády SR a minister Bratislava - Petržalka
24 Róbert Madej JUDr., PhD. 35 poslanec NR SR Bratislava - Karlova Ves
40 Róbert Puci Ing. 42 poslanec NR SR Trebišov
142 Silvia Púčiková Ing. 48 učiteľka Trstená
94 Slavomír Drozd Ing. 50 dizajnér Bratislava - Ružinov
19 Stanislav Kubánek Ing. 64 poslanec NR SR Prešov
76 Štefan Gašparovič 42 poslanec NR SR Slovenský Grob
105 Štefan Hreha Ing. 57 poslanec NR SR Vranov nad Topľou
109 Svetlana Pavlovičová Ing. 38 poslankyňa NR SR Prešov
18 Tibor Glenda Ing. 60 poslanec NR SR Alekšince
91 Tibor Lebocký Ing. 51 poslanec NR SR Budča
114 Tomáš Alscher Ing. 31 ekonomický námestník Bratislava - Ružinov
124 Tomáš Kučera 23 asistent poslanca NR SR Trnava
86 Viera Kučerová JUDr. 59 poslankyňa NR SR Holíč
107 Viera Mazúrová Ing. 54 poslankyňa NR SR Oravská Lesná
104 Viera Šedivcová Mgr. 60 poslankyňa NR SR Žarnovica
23 Viktor Stromček Ing. 40 štátny tajomník Bratislava - Staré Mesto
90 Viliam Holeva Ing. 65 poslanec NR SR Bardejov
72 Viliam Jasaň RSDr. 63 poslanec NR SR Bratislava - Petržalka
65 Vladimír Baláž MUDr., PhD. 57 poslanec NR SR Banská Bystrica
20 Vladimír Faič RSDr. 67 poslanec NR SR Prašice
121 Vladimír Jánošík Ing. 50 primátor Lipany
111 Vladimír Macášek Ing. 57 prednosta okresného úradu Kysucké Nové Mesto
42 Vladimír Matejička Mgr. 60 poslanec NR SR Komárno
93 Vladislav Petráš Ing. 52 poslanec NR SR Myjava
47 Vojtech Ferencz Ing. 45 štátny tajomník Bohdanovce
135 Zita Koprdová Mgr. 50 prednostka okresného úradu Hosťovce

Vývoj preferencií politickej strany podľa prieskumov