Parlamentné voľby 2016 na Slovensku

Zadajte názov strany
alebo vyberte zo zoznamu.

Vývoj výsledkov strany

# Rok Počet hlasov Percentuálny výsledok Počet kresiel v parlamente
1 1990 450 855 13,04 % 22
2 1992 23 349 0,73 %
3 1994 78 419 2,67 %
4 1998 94 015 2,77 %
5 2002 181 872 6,24 % 11
6 2006 89 418 3,82 %
7 2010 21 104 0,82 %
8 2012 18 583 0,71 %
9 2016 16 278 0,61 %

Zvolení poslanci v parlamentných voľbách 2016

Poslanci pre túto stranu nie sú k dispozícii pre rok 2016.

Kandidáti na poslancov v parlamentných voľbách 2016

# Meno Titul Vek Zamestnanie Obec trvalého pobytu
102 Alena Dubinová Ing. 58 pracovníčka chránenej dielne Košice - Sever
70 Alena Hantáková 57 ekonómka Lednické Rovne
78 Alexander Horváth 44 nezamestnaný Rožňava
53 Alojz Almássy Mgr. 49 živnostník Spišská Nová Ves
82 Alojz Bogric Ing. 48 podnikateľ Bratislava - Petržalka
65 Andrea Stefanovič Mgr. 34 učiteľka Prešov
123 Anna Horáčková 70 dôchodkyňa Partizánske
7 Anna Sotaková MUDr. 58 lekárka Humenné
4 Artur Bekmatov Mgr. 25 interný doktorand Turčianske Teplice
126 Blažena Žákovicová Mgr. 66 dôchodkyňa Moravské Lieskové
48 Dagmara Debnárová 58 živnostníčka Dubnica nad Váhom
96 Dalibor Vujičič Ing. Mgr. 37 konateľ spoločnosti Bánovce nad Bebravou
91 Dana Grusová 54 učiteľka materskej školy Košice - Sídlisko KVP
116 Danica Doležalová Ing. 68 dôchodkyňa Zvolen
61 Daniel Kianica Mgr. 63 výsluhový dôchodca Brezno
59 Dominik Kútnik Ing. 61 dôchodca Banská Štiavnica
36 Dušan Janek Mgr. 38 žurnalista Nitra
60 Dušan Krivský JUDr. 66 advokát Skalica
45 Eduard Žigo Mgr. 33 podnikateľ Lučenec
95 Eduard Žigo 57 podnikateľ Stará Halič
125 Elena Mikšová 60 dôchodkyňa Prešov
20 Erika Danihelová Mgr. 35 nezamestnaná Hurbanovo
80 Eva Cebová Bc. 23 pôrodná asistentka Alekšince
90 Eva Nemsilová Ing. 64 výsluhová dôchodkyňa Hontianske Tesáre
84 František Lukačko 58 operátor výroby Bytča
107 František Šušlík RSDr. Ing. 75 dôchodca Zvolen
131 Igor Kréta RSDr. 64 dôchodca Prešov
99 Igor Sojka 39 nezamestnaný Diviacka Nová Ves
14 Ivan Kostúr 41 organizátor Podkonice
32 Iveta Ondrejovičová Ing., PhD. 32 výživová špecialistka Poltár
2 Jalal Suleiman Ing., PhD. 50 prekladateľ Bratislava - Staré Mesto
39 Ján Blaško 40 robotník, skladník Stará Turá
139 Ján Bučko 62 manažér Košice - Nad jazerom
37 Ján Chalabala 51 výsluhový dôchodca Modra
132 Ján Galanda 65 dôchodca Snina
85 Ján Galuščak 63 dôchodca Hrabské
47 Ján Hamar RSDr. 71 dôchodca Levice
109 Ján Holub JUDr. 64 dôchodca Ubľa
15 Ján Jakubčák 42 technik Poprad
88 Ján Ježo RSDr. 63 dôchodca Snežnica
6 Ján Jurišta PhDr. 71 vysokoškolský pedagóg Bratislava - Dúbravka
92 Ján Kašiar Mgr. 64 podnikateľ Lučenec
8 Ján Kašica 55 tajomník oblastného výboru SZPB Zvolen
77 Ján Kočan 38 vodič autobusu Uličské Krivé
137 Ján Kopas 53 slobodný umelec Bratislava - Staré Mesto
76 Ján Krajčík 59 invalidný dôchodca Terany
134 Ján Markus RSDr. 65 dôchodca Zvolen
114 Ján Mikloš 58 starosta Vyšná Kamenica
108 Ján Ušiak Ing. 51 skladník Dojč
5 Jaroslav Kočiš PhDr. 62 špeciálny pedagóg Brzotín
79 Jaroslav Pechočiak 55 invalidný dôchodca Žilina
101 Jaroslav Sajko 47 vzorkár Čaňa
69 Jaroslav Studený Ing. 68 dôchodca Holíč
28 Jozef Bošanský 62 vodič Nitrianska Streda
128 Jozef Hallon 70 dôchodca Handlová
1 Jozef Hrdlička PhDr. 38 historik Trenčín
43 Jozef Kajánek 33 železničný signalista Staškov
66 Jozef Kendra Ing. 62 manažér Martin
130 Jozef Kožuch 62 dôchodca Poprad
3 Jozef Ševc Ing., CSc. 67 dôchodca Bratislava - Staré Mesto
58 Jozef Smatana Mgr. 40 programátor CNC strojov Kuzmice
16 Juraj Bašista Ing. 61 konateľ spoločnosti Ľubotice
68 Juraj Bernár JUDr. 66 dôchodca Pača
63 Juraj Brecko Ing. 71 podnikateľ Michalovce
9 Juraj Obert 43 starosta Žitavany
30 Juraj Pavlovič Ing. 67 súkromný podnikateľ Lipovec
49 Karol Jankó Mgr. 39 nezamestnaný Senec
17 Karol Ondriaš RNDr., DrSc. 63 vedecký pracovník Bratislava - Karlova Ves
118 Katarína Kasardová 65 dôchodkyňa Sečovce
33 Katarína Volentierová 43 nezamestnaná Prešov
62 Kvetoslava Zelinová 50 pracovníčka SBS Dolný Kubín
56 Ladislav Vojtko Mgr. 59 pracovník SBS Čakanovce
57 Ladislav Záhradník 38 automechanik Petrovice
100 Lenka Szegényová 64 ekonómka Nové Zámky
111 Ľubomíra Masaryková Ing. 58 podnikateľka Bánovce nad Bebravou
124 Ľubomír Kolár 48 nezamestnaný Martin
23 Lucia Kašiarová 36 pokladníčka Lučenec
74 Ľudovít Kráľ 61 živnostník Nová Baňa
73 Lukáš Cebuľa 24 robotník Pečovská Nová Ves
12 Lukáš Sisák 30 živnostník Košice - Juh
138 Marek Jurík 36 živnostník Párnica
112 Marek Kancír 40 stavebný pracovník Sielnica
35 Marek Kopecký Mgr. 40 administratívny pracovník Šenkvice
40 Mária Gecašková Ing. 32 ekonómka EÚ projektov Spišská Stará Ves
55 Marián Krakovský 56 pracovník SBS Drienov
51 Marián Orieščik 53 vrátnik, informátor Žilina
19 Martin Fabuš Mgr. 24 nezamestnaný Borčice
27 Michal Dieneš PhDr., CSc. 63 súkromný podnikateľ Slivník
120 Michal Hanečák 57 živnostník Forbasy
24 Michal Kotian RSDr. 68 dôchodca Liptovský Mikuláš
18 Michal Vojník Mgr. 66 výsluhový dôchodca Michalovce
41 Mikuláš Juščík 68 dôchodca Habura
29 Mikuláš Lakatoš 57 invalidný dôchodca Veľké Kapušany
104 Milan Béreš 65 dôchodca Krupina
38 Milan Capák Mgr. 46 nezamestnaný Rožňava
119 Milan Malý Ing. 59 dôchodca Trebišov
87 Milan Zburín 60 živnostník Senica
13 Miriam Mokošová PhDr. 47 projektová manažérka Bziny
44 Miroslav Čauder 43 štátny zamestnanec Veľká Lomnica
67 Miroslav Cimra Mgr. 51 robotník Žarnovica
83 Miroslav Čuj 51 robotník Spišská Nová Ves
136 Miroslav Herák 57 železničiar Martin
113 Miroslav Kulik JUDr. 61 podnikateľ Snina
97 Miroslav Loch 50 živnostník Poltár
133 Miroslav Samiec PhDr. 68 dôchodca Prievidza
75 Pavol Leštinský 57 výsluhový dôchodca Nitra
121 Pavol Pšenák 55 vodič Hurbanovo
21 Pavol Suško Ing. 63 konateľ spoločnosti Trenčín
135 Peter Malackanič Mgr. 52 živnostník Lackovce
10 Peter Palko Ing. 63 dôchodca Trenčianske Stankovce
103 Peter Teyerl 57 výsluhový dôchodca Trnava
117 Peter Tvrdý 28 štátny zamestnanec Hlohovec
50 Rastislav Bobor 51 pracovník SBS Sliač
31 Rastislav Kopecký Ing. 34 manažér Lehota pod Vtáčnikom
94 René Besterci 43 výsluhový dôchodca Michalovce
86 Robert Podracký 45 železničiar Trnava
64 Roman Hudec Mgr. 35 robotník Púchov
34 Samuel Zubo RSDr., CSc. 67 dôchodca Rimavská Sobota
46 Slavomír Blažek Ing. 28 programátor analytik Bratislava - Staré Mesto
89 Stanislav Baláž 52 robotník Moravské Lieskové
52 Tamara Kavčaková 52 vedúca dvora Medzilaborce
115 Tibor Korečko 56 robotník Kecerovce
26 Tomáš Rovňák 47 výsluhový dôchodca Sobrance
25 Václav Homišan Ing. 62 konateľ spoločnosti Stará Ľubovňa
81 Valentína Humeníková 59 ekonómka Prešov
71 Valéria Petrovská 31 kúpeľníčka Terany
54 Valéria Tholtová 57 vedúca predajne Ružomberok
129 Vasiľ Kseňak 61 poľnohospodár Zemplínske Jastrabie
11 Viera Hurtišová Mgr. 44 právnička Prievidza
127 Viera Ptáčovská 72 dôchodkyňa Liptovský Mikuláš
106 Viliam Kútny 58 žeriavnik Ružomberok
105 Vincent Antoš 63 živnostník Vranov nad Topľou
72 Vladimír Chlebo Ing., CSc. 65 manažér Košice - Staré Mesto
122 Vladimír Lulják 58 vodič Bernolákovo
140 Vladimír Mačuga 60 robotník Stará Ľubovňa
22 Vladimír Sládek 54 bezpečnostný pracovník SBS Dojč
98 Vladislav Švigar Ing. 44 manažér bezpečnostných systémov Oľka
93 Zita Prívozníková 55 zdravotná sestra Martin
110 Zlatica Bachňáková 60 živnostníčka Dobšiná
42 Zuzana Kúdelková PhDr. Mgr. 50 stredoškolská učiteľka Valaská

Vývoj preferencií politickej strany podľa prieskumov