Parlamentné voľby 2020 na Slovensku

Zadajte názov strany
alebo vyberte zo zoznamu.

Vývoj výsledkov strany

# Rok Počet hlasov Percentuálny výsledok Počet kresiel v parlamente
1 2010 205 538 8,12 % 14
2 2012 176 088 6,89 % 13
3 2016 169 593 6,50 % 11
4 2020 59 174 2,05 %

Zvolení poslanci v parlamentných voľbách 2020

Poslanci pre túto stranu nie sú k dispozícii pre rok 2020.

Kandidáti na poslancov v parlamentných voľbách 2020

# Meno Titul Vek Zamestnanie Obec trvalého pobytu
4 Ábel Ravasz Mgr. 34 splnomocnenec vlády Dunajská Streda
86 Adrian Kubica JUDr. 43 starosta Váhovce
84 Agáta Janková PaedDr. 58 stredoškolská učiteľka Kalonda
48 Agneša Tóthová 59 podnikateľka Šamorín
49 Ágnes Héder PaedDr. 58 mediátorka Komárno
88 Alexander Hubač Ing. 56 starosta Bruty
8 Alžbeta Ožvaldová PhDr. 59 podpredsedníčka BSK Bratislava
21 Andrea Vitkóová JUDr., PhD. 46 vysokoškolská pedagogička Štúrovo
149 Andrej Buvalič 57 starosta Šarišské Čierne
7 Andrej Hrnčiar Mgr. art. 46 podpredseda NR SR Dolný Kalník
60 Angela Hefty Mgr., PhD. 40 výskumná asistentka Hamuliakovo
1 Árpád Érsek PaedDr. 61 minister Šamorín
78 Atila Bohács JUDr. 46 starosta Boľ
11 Attila Agócs Mgr., PhD. 41 primátor Fiľakovo
79 Attila Boldi 50 konateľ Košice
138 Attila Pál Ing. 50 manažér Jesenské
118 Attila Tuloki Mgr. 49 vedúci úseku Štúrovo
71 Beáta Áčová PhDr., PhD. 52 vysokoškolská pedagogička Branč
2 Béla Bugár Ing. 61 podpredseda NR SR Šamorín
33 Bertalan Bóna Ing. 62 prednosta okresného úradu Nové Zámky
91 Csaba Csízi Mgr. 54 prednosta okresného úradu Číž
10 Csaba Fehér 43 historik Komárno
108 Dominika Vážna Mgr. 36 vedúca odboru Prievidza
66 Dušan Blanarovič 44 hasič-záchranár Bratislava
113 Edita Tóthová 51 manažérka Šahy
67 Eduard Daniš 62 dôchodca Pezinok
6 Elemér Jakab Mgr. 52 poslanec NR SR Veľké Raškovce
68 Elena Fialková Mgr. 63 učiteľka Mokrance
101 Eleonóra Majorová Bc. 24 pedagogička Kolárovo
90 Emanuel Seemann 62 živnostník Bratislava
114 Erika Kušická PhDr. 57 riaditeľka ÚPSVaR Vinica
139 Erika Vaššová Mgr. 54 odborná pracovníčka komunitného centra Belina
131 Ervín Zeleník Mgr. 62 výsluhový dôchodca Prievidza
143 František Bachorec Ing. 34 pedagóg Bajč
27 František Juhos JUDr. 58 prednosta okresného úradu Trstice
89 František Magyari Ing. 48 starosta Chotín
35 František Oľha Ing. 49 výrobný riaditeľ Prešov
40 František Vangel Bc., PhD, MBA 49 riaditeľ Dunajská Streda
128 František Varga 34 študent VŠ Fiľakovo
111 Gabriela Gönczölová JUDr. Ing. 47 starostka Dedina Mládeže
81 Gabriela Józan Horváth Ing. 37 prednostka okresného úradu Štvrtok na Ostrove
12 Gabriel Csicsai MVDr., PhD. 51 štátny tajomník MPRV SR Dunajská Streda
44 Ida Ivánová Ing. 51 hlavná kontrolórka obce Vlčany
65 Imrich Zsigmond 30 obchodný zástupca Vinica
14 Irén Sárközy Ing. JUDr. 49 poslankyňa NR SR Dunajská Streda
77 Ivan Seňan 37 starosta Veľká Paka
72 Iveta Bačićová 52 osobná asistentka Bratislava
120 Jácint Kecskeméti Mgr. 34 analytik Štúrovo
34 János Sárközi 46 sociálny pracovník Svätý Peter
125 Ján Szakál Ing. 66 dôchodca Pozba
123 Jaroslava Bagiová Ing. 49 krajská riaditeľka VšZP Sládkovičovo
50 Jaroslav Cehlárik Mgr. 36 riaditeľ Opoj
75 Jozef Dúcz Ing. 53 vodohospodár Malinovo
23 Jozef Jobbágy Ing. 68 starosta Svätý Peter
104 Jozef Kovács Ing. 59 starosta Jur nad Hronom
57 Jozef Maďar Mgr. 48 štátny zamestnanec Handlová
56 Jozef Želinský Ing. 33 zástupca primátora Kráľovský Chlmec
116 Július Banyák 49 obchodný zástupca Vydrany
63 Július Muranský MUDr., MPH 50 chirurg Galanta
93 Július Pallér Bc. 57 železničiar Košice
95 Karol Farkas 44 starosta Trávnik
106 Karol Ferencz Bc. 44 starosta Holiša
20 Karol Pataky Ing. 42 primátor Kráľovský Chlmec
119 Karol Streda 53 starosta Málaš
16 Konrád Rigó Ing. 40 štátny tajomník MK SR Dunajská Streda
64 Kristián Kovács 37 manažér Horná Potôň
17 Ladislav Balódi Mgr. 48 poslanec NR SR Vydrany
69 Ladislav Kerata Ing. 45 starosta Veľká Ves nad Ipľom
102 Ladislav Kiss Mgr. 52 starosta Lúč na Ostrove
103 Ladislav Lengyel Ing. 53 starosta Virt
26 Ladislav Nagy Mgr. 55 prednosta mestského úradu Tornaľa
100 Ladislav Somogyi 50 podnikateľ Tešedíkovo
55 Lajos Berner 56 starosta Janíky
53 Lajos Csóka Ing. 56 starosta Veľké Kosihy
28 László Bukovszky PhDr. 53 splnomocnenec vlády pre národnostné menšiny Matúškovo
54 László Hajdu Mgr. 48 podnikateľ Diakovce
3 László Sólymos Ing. 51 minister Bratislava
74 László Szendi Mgr. 55 prednosta okresného úradu Veľké Kosihy
133 Ľubica Horánska Mgr. 46 štátna zamestnankyňa Veľký Šariš
130 Ľubomír Demský MUDr. 54 lekár Košice
124 Magdaléna Zsiga Ing. 51 riaditeľka ÚPSVaR Horná Seč
62 Marcel Fagyas 43 starosta Vrbovka
52 Marek Hegedus 31 konateľ Košice
30 Marek Rigó 36 starosta Zlaté Klasy
45 Marian Keruľ 55 krajský manažér Margecany
24 Marián Tóth Ing., MBA 42 starosta Tvrdošovce
112 Márk Varga 23 štátny zamestnanec Čechynce
136 Martina Copáková 40 nezamestnaná Prešov
18 Michal Goriščák JUDr. PhDr., PhD. 34 riaditeľ ÚPSVaR, viceprimátor mesta Svidník Svidník
82 Michal Jakubis 47 koordinátor Nováky
76 Milan Burčík Ing. 57 obchodný riaditeľ Liptovský Hrádok
107 Monika Patócs Khernová 34 špecialistka poľovníckej osvety Jelka
140 Norbert Kovács Ing. 47 servisný poradca Dvory nad Žitavou
41 Norbert Krušinský Ing. 37 vedúci prevádzky Moldava nad Bodvou
92 Orsolya Lörinczová 26 podnikateľka Marcelová
109 Pavel Kováč Mgr. 53 učiteľ Vranov nad Topľou
22 Pavol Burdiga 53 prednosta mestského úradu Rožňava
121 Pavol Šebák 51 ochranár Nová Sedlica
58 Peter Hajdú Mgr. Ing. 33 pedagóg Košice
105 Peter Hencz 44 starosta Bátka
9 Peter Krajňák Mgr. 38 štátny tajomník ministerstva školstva Prešov
38 Peter Morvay 30 manažér Senec
122 Peter Palásti Ing. 27 projektový manažér Bratislava
73 Peter Pandy JUDr. 43 advokát Kráľovský Chlmec
29 Peter Petrikán PaedDr. 48 primátor Veľké Kapušany
132 Peter Rico Ing., MBA, LL.M 41 riaditeľ ÚPSVaR Biel
85 Peter Tóth 48 starosta Brestovec
98 Renáta Klauková PhDr. 45 manažérka Dunajská Streda
37 Richard Koky Mgr., MHA., MPH 44 koordinátor asistentov osvety zdravia Svit
80 Richard Sárközi 32 spevák Bratislava
59 Rita Pásztorová Ing. 37 starostka Malá nad Hronom
51 Robert Anna Ing. 55 prednosta okresného úradu Lipovník
43 Róbert Csudai 54 starosta Hronovce
94 Róbert Legát 39 podnikateľ Tornaľa
115 Robert Magyar Ing. 50 špecialista-stavebný inžinier Košice
99 Róbert Mészáros Ing. 44 manažér železničnej dopravy Dvory nad Žitavou
148 Robert Müller 62 dôchodca Bratislava
31 Róbert Tölgyesi 50 živnostník Šaľa
96 Róbert Tomeček Mgr. PhDr., LLM 35 podnikateľ Galanta
134 Rozália Tóthová Mgr. 46 starostka Patince
83 Rudolf Gregorovič Ing. Mgr. 49 predseda občianskeho združenia Humenné
127 Ružena Kukolíková 64 dôchodkyňa Rimavská Sobota
146 Stanislav Kaleja 54 invalidný dôchodca Sabinov
129 Štefan Čermák 55 starosta Tureň
144 Štefan Horváth MUDr. 64 lekár Košice
47 Štefan Kertész Ing. 58 riaditeľ Panické Dravce
15 Štefan Vavrek Mgr. 37 poslanec NR SR Hubovo
141 Tamás Kiss Mgr. 26 obchodný zástupca Kráľovičove Kračany
142 Tibor Balázs Ing. 51 starosta Gemerská Hôrka
5 Tibor Bastrnák MUDr. 55 poslanec NR SR, lekár Komárno
147 Tibor Jerga 48 starosta Nižná Slaná
135 Tibor Tóth Mgr., MBA 31 manažér vzdelávacej organizácie Lučenec
36 Tomáš Agócs 45 geodet Gemerský Jablonec
145 Valéria Mihályová Mgr. 61 pedagogička Šíd
97 Valéria Širochmanová Mgr. 59 riaditeľka ZŠ Svätuš
32 Viktor Lestyánszky 57 starosta Ipeľské Predmostie
110 Viktor Palko Ing. 42 súkromný podnikateľ Čierna nad Tisou
13 Viliam Novotný MUDr., MPH 46 lekár Košice
39 Vladimír Vágási Mgr. 57 riaditeľ Košice
87 Vladimír Vavrek 45 SZČO Veľký Šariš
61 Žaneta Jarošová Mgr. 27 koordinátorka vzdelávania Medzilaborce
70 Zdenka Mačicová Mgr. 51 starostka Košúty
46 Zoltán Antal Mgr. 57 lekárnik Tornaľa
137 Zoltán Borovský 46 podnikateľ Veľké Úľany
25 Zoltán Fekete Ing. 53 starosta Nýrovce
150 Zoltán Forró Ing. 36 manažér Trstice
42 Zsolt Sebő MUDr. 56 lekár Komárno
19 Zuzana Csadyová Mgr. 54 starostka Čierna Voda
126 Zuzana Fitosová 58 starostka Bodza
117 Zuzana Sláviková Ing. 54 štátna radkyňa Horná Kráľová

Vývoj preferencií politickej strany podľa prieskumov